پارچه هایی مناسب فصل پاییز

امتیاز دهید

پارچه های زیبا در فصل آرام بخش پاییز

یکی از فصلهایی که طبق اصول مد می توان با ترکیب رنگ و لباس های زیبا مانور دهیم، پاییز است. این فصل زیبا علاوه بر زیبایی هایش سختی هایی هم به همراه دارند مثل سرما و یخبندان، شیوع بیماری های فصلی و ...

ابتدا باید دانست که پوشاک مناسب هر فصل مستقیماٌ با دو ویژگی یعنی نوع و جنس رابطه مستقیم دارد. برای بسیاری از مردم، در فصل سرد، گرم نگه داشتن خود بیشتر از شیک بودن اهمیت دارد. ولی اگر از جنس مناسب برای لباسهایتان انتخاب کنید هم می توانید خود را گرم نگه دارید هم شیک باشید.

این نکته را به یاد داشته باشید که پوشیدن چندین لباس روی هم بصورتی که قوانین چند لایه ای رعایت نشود یک اشتباه بزرگ است! اگر این کار را برای محافظت در برابر سرما انجام میدهید اگر جنس لباس را مناسب انتخاب کنید دیگر نیازی به پوشیدن این همه لباس روی هم نیست.

در ادامه با ما باشید تا بهترین جنس پارچه برای لباس مناسب فصل پاییز را معرفی کنیم

پارچه فاستونی: این پارچه قرن هاست که برای لباس زمستانی بکار می رود. برای اولین بار این پارچه در شهر بوستون آمریکا تولید شد و بعد در ایران به نام فاستونی شهرت یافت. در بریتانیا برای چند دهه فاستونی فقط توسط افرادی که در جامعه سطح بالایی داشتن پوشیده می شود. اما حتی با دموکراتیزه شدن صنعت مد و فشن جایگاه خود را از دست نداد. این پارچه بسیار قوی، زیبا، با دوام است. فاستونی در طرحها مختلف و با درصدهای از الیاف تولید می شود. الیاف پارچه های فاستونی از ترکیب پشم، کرک و یا مواد پلی استر تولید می شود. پارچه های که درصد پشم بیشتری دارند نرم تر و لطیف تر هستند و از فاستونی های که ویسکوز دارند سنگین تر می باشند. از فاستونی برای دوخت کت و شلوار در تمام کشورهای دنیا استفاده می شود. البته خانمها را در خرید فاستونی نادیده گرفت و چون بیشترین طرفداران فاستونی خانمها هستند و برای دوخت مانتو و کت و دامن از فاستونی استفاده می کنند.

v S

حتما بخوانید: پارچه فاستونی استایلی کاریزماتیک داشته باشید 

پارچه مخمل: نوعی پارچه کرکی که از ابریشم، پنبه، کتان یا پشم تولید می شود. پارچه مخمل جزء پارچه های اشرافی و لوکس محسوب می شود. پارچه مخمل در انواع مختلف وجود دارد که عبارتند از Velvet، Velveteen ، Velour و ... که متریال نوعهای مختلف مخمل نیز کمی با هم متفاوت است اما پنبه جزء الیافی هست که در بیشتر مخمل ها استفاده می شود. پارچه مخمل کبریتی بدلیل ضخامتی که دارد برای فصل سرما مناسب می باشد. از پارچه مخمل کبریتی برای مانتو پاییزه، شلوارهای مردانه و زنانه و ... استفاده می شود.

خرید انواع پارچه های مخمل 

 این پارچه جزء پارچه هایی هست که در تابستان خنک و در زمستان گرم می کند. پارچه ابریشم در واقع از یک ماده طبیعی بسیار قوی تهیه می شود و جزء مرغوبترین پارچه ها می باشد و برای لباس رسمی و مجلسی استفاده می شود. پارچه ابریشم طبیعی به نگهداری بسیار نیاز دارد. ابریشم مصنوعی از ترکیب ابریشم با مواد دیگر تولید می شود که شباهت زیادی به ابریشم طبیعی دارد. پارچه ابریشم هند در سراسر چهان محبوبترین است. در حال حاضر ایالات متحده آمریکا، فرانسه و ایتالیا تولید کنندگان عمده ابریشم در جهان هستند.

پارچه پلار

 پارچه پلار ترکیبی از پلی استر و پنبه و کرک مصنوعی می باشد. این پارچه در مقابل باد و باران تا حد زیادی مقاوم است و بسیار سریع خشک می شود. دوام زیاد، چین و چروک نیز پیدا نمی کند. از این پارچه برای سویشرت استفاده می شود و برای فصل پاییز پرکاربرد می باشد.

f

پارچه کشمیر

 پارچه کشمیر بافتی از بز کشمیر یا دیگر انواع بز بدست می آید. کشمیر بافت قوی، سبک و نرمی دارد. لباسهای که از پارچه کشمیر درست می شود به عنوان یک عایق قوی عمل می کند. پارچه کشمیر با الیاف نرم . لطیفش شناخته می شود، که بصورت طبیعی پوشش سبک و بدون پرزی را فراهم می کند. پارچه پشم آنگورا را نیز به اسم کشمیر می شناسند. پارچه کشمیر در طرحهای کشمیر چهارخونه ریز و درشت، راه راه و کشمیر ساده موجود است.

خرید انواع پارچه های کشمیر 

 

پیشنهاد بانوریس: 

1.با پارچه فاستونی استایلی کاریزماتیک داشته باشید

2.پارچه مخمل کبریتی

مطالب مرتبط با این مطلب

دیدگاه خود را ارسال نمایید

4 دیدگاه
طهران پرچم
۷:۵۱ , ۱۳۹۹/۰۶/۰۹

من عاشق پارچه مخملم و برا پاییز واقعا عالیه. برای آقایونم پارچه فقط فاستونی.

banoris
۷:۵۶ , ۱۳۹۹/۰۶/۰۹

سلام وقت بخیر حتما همینطور دوست خوش سلیقه عزیز

A
۱۵:۴۶ , ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

پارچه بارونی برا پاییز مناسبه؟؟

رحیم نیا
۴:۴۲ , ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

سلام وقت بخیر بله دوست عزیز مناسب هستش